25.01.2023 Microsoft – problem z działaniem usług.

Microsoft: nie działa Microsoft Teams, Outlook, OneDrive i SharePoint w całej Europi
Źródło: inkluzjaskawina

Użytkownicy korzystających z licznych usług giganta technologicznego Microsoft mają problemy z działaniem aplikacji w dniu 25.01.2023. Są to problemy z samym włączeniem aplikacji, jak i wysyłaniem/odbieraniem wiadomości. Dotyczy to zarówno użytkowników korporacyjnych jak i prywatnych.

Microsoft jest liderem pod względem systemów operacyjnych, które obejmują znaczną większość rynku światowego. Wraz z systemami operacyjnymi, firma posiada w swoim portfolio wiele znanych i docenianych aplikacji takich jak Outlook, Microsoft Teams, OneDrive czy też SharePoint. Niestety od środowego poranka (25.01.2023) występują problemy z zalogowaniem się do usług Microsoftu, z tego co się dowiedziałem, ten problem obejmuje cały świat.

Usługi Microsoft 365 nie działają.

Źródło: Downdetector

W środę 25 stycznia 2023 roku, od godziny 8:00 przestały działać usługi Microsoft 365. Wielu użytkowników zaczęło zgłaszać problemy z dostępem do poszczególnych aplikacji. Problemy te można zauważyć w serwisie Downdetector, są one na tyle poważne, że dotyczą wielu kluczowych kwestii dla funkcjonowania korporacji bankowych, produkcyjnych i techologicznych. Problemy z użytkowaniem można napotkać w aplikacjach:

  • Microsoft Teams
  • Poczta Outlook
  • SharePoint
  • OneDrive

Microsoft na Twitterze napisał, że zidentyfikował problem i pracuje nad jego rozwiązaniem. Wielu użytkowników zaczęło publikować posty w mediach społecznościowych, żeby udostępniać aktualne komunikaty związane z tym tematem. Hashtag #MicrosoftTeams bardzo mocno zyskał na popularności.

Źródło: Twitter

Godzina 10:25 – usługi zaczęły działać

Usługi Microsoftu zaczęły działać o godzinie 10:25. Microsoft dwie minuty później poinformował na swoim koncie na Twitterze, że problem został rozwiązany i wszystkie usługi działają poprawnie. Firma cały czas monitoruje sytuacje i na bieżąco rozwiązuje zgłaszane problemy.

Jeśli dotrwałeś/aś do tego momentu, to bardzo Ci dziękuję! To dla Ciebie właśnie tworzę każdy artykuł na moim blogu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze swoimi znajomymi! Zapraszam również do śledzenia na bieżąco wpisów na moim blogu, pozostawienia komentarza oraz śledzenia profilu na Facebooku!

Podziel się swoją opinią
Konrad Grzybowski
Konrad Grzybowski

Od lat pasjonuję się technologią oraz wszelkiego rodzaju gadżetami. Uwielbiam oglądać oraz czytać materiały o nowinkach w świecie tech. Hobbistycznie zajmuje się naprawą telefonów. Z zawodu jestem specjalistą IT.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze