Amazon zwolni kolejne 9 000 pracowników

Źródło: Interia
Amazon, gigant handlu detalicznego online, planuje zwolnić kolejne 9 000 pracowników, żeby obniżyć koszty.

Korporacja, która zatrudnia 1,5 miliona osób na całym świecie, poinformowała, że ​​cięcia odbędą się głównie w takich obszarach, jak przetwarzanie w chmurze i reklama.

Nie wiemy, które kraje zostaną dotknięte zwolnieniami, ale wiemy, że pracownicy zostaną zwolnieni w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Andy Jassy powiedział, że była to „trudna decyzja”, ale w dłuższej perspektywie byłaby najlepsza dla firmy.

W styczniu firma zlikwidowała już 18 000 miejsc pracy.

Jassy powiedział, że w ostatnich latach większość obszarów działalności Amazona generowała potrzebę tworzenia nowych miejsc pracy.

„Jednak biorąc pod uwagę niepewną sytuację na świecie, oraz niepewność, która istnieje w najbliższej przyszłości, zdecydowaliśmy się na bardziej racjonalne podejście i redukujemy liczbę pracowników” – kontynuował.

Podobnie jak wielu gigantów technologicznych, Amazon odnotował boom sprzedaży podczas pandemii, kiedy klienci przesiadywali w domach. Ostatnio sprzedaż spadła, ponieważ konsumenci wydają mniej z powodu kryzysu związanego z kosztami utrzymania.

Inne firmy, w tym Google i właściciel Facebooka Meta, zmagają się z tym, jak zrównoważyć środki cięcia kosztów z koniecznością zachowania konkurencyjności.

W zeszłym tygodniu Meta, która jest także właścicielem Instagrama i WhatsApp, ogłosiła plany redukcji 10 000 miejsc pracy. Artykuł o tym powstał 17 marca 2023 roku.

Pan Jassy powiedział, że „nigdy nie jest łatwo” stracić pracowników, dodając: „Tym, których dotknęły te zwolnienia, chcę podziękować za pracę wykonaną w imieniu klientów i firmy”.

Cięcia w Twitchu

Kolejnym obszarem, w którym nastąpią cięcia, jest Twitch, platforma do transmisji na żywo treści, w tym gier i muzyki. Stanie się to po tym, jak Emmett Shear ogłosił, że ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego Twitcha po 16 latach pracy.

Amazon kupił Twitcha za 1 miliard dolarów (1,5 miliarda funtów) w 2014 roku.

Bardzo Ci dziękuję za dotrwanie do tego momentu! To dla Ciebie właśnie tworzę każdy artykuł na moim blogu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze swoimi znajomymi! Zapraszam do śledzenia wpisów na moim blogu, pozostawienia komentarza oraz polubienia profilu na Facebooku!

Podziel się swoją opinią
Konrad Grzybowski
Konrad Grzybowski

Od lat pasjonuję się technologią oraz wszelkiego rodzaju gadżetami. Uwielbiam oglądać oraz czytać materiały o nowinkach w świecie tech. Hobbistycznie zajmuje się naprawą telefonów. Z zawodu jestem specjalistą IT.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze

[…] pisałem o zwolnieniach w Amazonie, który jest gigantem e-commerce oraz w branży IT. Zwolnienia dotknęły 9 000 pracowników. Wcześniej pisałem również o zwolnieniach 10 000 pracowników Meta (właściciel Facebook, […]