Electronic Entertainment Expo 2023 oficjalnie odwołane. Co dalej z E3?

Po tygodniach spekulacji Electronic Entertainment Expo 2023 (E3) zostało oficjalnie odwołane przez organizatorów. Oczekiwano, że E3 rozpocznie się 13 czerwca, po raz pierwszy od 2020 roku.

Kiedyś uważane za najważniejsze targi branży gier, E3 walczyło o odzyskanie pozycji po przerwie związanej z Covid. Po raz pierwszy odwołane z powodu pandemii w 2020 r., E3 powróciło jako wirtualne wydarzenie w 2021 r. W następnym roku 2022 targi znowu zostały odwołane.

Wiadomość o odwołaniu imprezy na 2023 rok nie jest zaskoczeniem. Wiele firm zrezygnowało z uczestnictwa, są to takie firmy jak Microsoft, Sony, Nintendo i Sega. Nie podano zbyt wielu powodów, dlaczego targi zostały odwołane.

Gracze nadal będą mieli na co czekać w czerwcu, nawet pomimo odwołania E3. Zamiast tego zaplanowano wiele innych pokazów gier.

Summer Game Fest 2023 – start już 8 czerwca!

Pierwszy z nich, Summer Game Fest 2023, rozpocznie się 8 czerwca. Geoffa Keighleya zapoczątkował Summer Game Fest. Była to odpowiedź na odwołanie w 2020 roku zarówno wydarzeń E3, jak i Gamescom. Targi trwały praktycznie cztery miesiące, od maja do sierpnia. Wtedy zostały zaprezentowane takie gry jak remaster Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 i długo oczekiwany Crash Bandicoot 4: It’s About Time.

Trzy lata później Summer Game Fest powróci jako jednodniowe wydarzenie. Odbędzie się ono zarówno wirtualnie, jak i osobiście dla wybranych firm z branży. W poprzednich latach brały w nim udział takie marki, jak Capcom, Devolver Digital, Epic Games, Nintendo, Xbox i Sony. Organizatorzy już informują, że tegoroczne wydarzenie będzie największym jak dotąd.

Xbox Games Showcase

Xbox Games Showcase od Microsoftu ma się odbyć 11 czerwca. Oczekuje się, że zostanie przedstawiona gra Starfield studia Bethesda. Dzień później, 12 czerwca, wydawca Ubisoft rozpocznie pokaz Ubisoft Forward Live. Nie ma jeszcze żadnych informacji co do tego, czego możemy się spodziewać podczas tego wydarzenia. Prawdopodobnie zostaną przedstawione gry takie jak Assassin’s Creed Mirage i opóźniony piracki symulator Skull & Bones.

Co dalej z E3?

Targi E3 zostały odwołane już trzeci raz w ciągu czterech lat. Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że kiedykolwiek zobaczymy E3 powracające do dawnej świetności. Jest to szczególnie ważne, ponieważ wydawcy i programiści nadal szukają sposobów na obniżenie kosztów, a wirtualne prezentacje są bardziej opłacalną alternatywą dla przygotowywania się do wydarzeń odbywanych fizycznie.

Nintendo ma Nintendo Direct, PlayStation ma State of Play, Xbox ma własne targi. Duzi wydawcy, tacy jak Ubisoft i Devolver Digital, również organizują wirtualne wydarzenia, aby zaprezentować nadchodzące wydania.

Wydarzeń z branży jest na tyle, że targi E3 raczej nie wrócą w nadchodzących latach. Dla wielu, którzy uważali udział w E3 przynajmniej raz w życiu za element listy życzeń, prawdopodobny koniec targów jest rozczarowujący.

Bardzo Ci dziękuję za dotrwanie do tego momentu! To dla Ciebie właśnie tworzę każdy artykuł na moim blogu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze swoimi znajomymi! Zapraszam do śledzenia wpisów na moim blogu, pozostawienia komentarza oraz polubienia profilu na Facebooku!

Podziel się swoją opinią
Konrad Grzybowski
Konrad Grzybowski

Od lat pasjonuję się technologią oraz wszelkiego rodzaju gadżetami. Uwielbiam oglądać oraz czytać materiały o nowinkach w świecie tech. Hobbistycznie zajmuje się naprawą telefonów. Z zawodu jestem specjalistą IT.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze