Google Pixel Fold

Google Pixel Fold – składany smartfon

Po prawie 5 latach od premiery pierwszego telefonu składanego FlexPai w Chinach, na rynku pojawiło się kilka lepiej bądź gorzej wykonanych składanych smartfonów. Prawdopodobnie w tym roku do tego grona dołączy Pixel Fold.

Kiedy premiera Google Pixel Fold?

Na ten moment nie ma jeszcze potwierdzonej daty premiery smartfona. W 2020 roku informacje o Pixel Fold zostały opisane na portalu 9to5google. Premiera składanego smartfona od firmy z Kaliforni miała nastąpić w czwartym kwartale 2021 roku. Jak wszyscy wiemy nie doszło to do skutku, telefon również nie pojawił się ani razu w 2022 roku. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze uruchomienie telefonu odbędzie się wiosną 2023 r., co oznacza, że może pojawić się na konferencji Google I/O 2023.

Ile będzie kosztował składany Google Pixel?

Niestety i w tym przypadku nie wiemy zbyt wiele. Składane urządzenia nadal są bardzo drogie:

Raporty 9to5google ujawniły cenę wraz z rzekomą nazwą i strategią wydania smartfona, a portal mówi, że Google ma “cenę docelową” w wysokości 1400 $ za składanego Pixela w USA. FrontPageTeh przewiduje, że telefon będzie kosztował 1799 $, co już nie brzmi tak zadowalająco. W każdym razie składany Pixel będzie kosztował ponad 1000 $. Jak dobrze wiemy podatki w USA na elektronikę są niższe niż w Polsce, więc u nas cena może być trochę większa.

Podziel się swoją opinią
Konrad Grzybowski
Konrad Grzybowski

Od lat pasjonuję się technologią oraz wszelkiego rodzaju gadżetami. Uwielbiam oglądać oraz czytać materiały o nowinkach w świecie tech. Hobbistycznie zajmuje się naprawą telefonów. Z zawodu jestem specjalistą IT.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze