Google zwalnia 12 000 pracowników

Sundar Pichai, dyrektor generalny Google, poinformował swoich pracowników o zwolnieniach w piątek poprzez wysłanie wiadomości e-mail. Pichai powiedział, że bierze pełną odpowiedzialność za decyzje, które doprowadziły firmę do podjęcia tak surowych decyzji.

Źródło: whereverwriter

Dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, w zeszły piątek ogłosił zwolnienie 12 000 pracowników na całym świecie. Prezes firmy poinformował swoich pracowników o zwolnieniach za pośrednictwem poczty e-mail. Pichai poinformował, że bierze pełną odpowiedzialność za decyzje, które doprowadziły giganta technologicznego do podjęcia tej decyzji. Google w ciągu ostatnich kilku lat zatrudnił wielu nowych pracowników, o czym zostało wspomniane w wiadomości. “W ciągu ostatnich dwóch lat widzieliśmy okresy dramatycznego wzrostu. Żeby dorównać temu wzrostowi i go napędzać. Zatrudniliśmy wielu pracowników w innej rzeczywistości gospodarczej niż ta, przed którą stoimy dzisiaj” – przekazał Pichai w e-mailu do pracowników.

Zwolnienia rozpoczęły się w Stanach Zjednoczonych, a w najbliższych dniach nastąpią w innych krajach (również w Indiach). Pracownicy polskiego oddziału Google również otrzymali takie wiadomości, ale nie wiadomo ilu z nich straci pracę.

Pichai ogłosił, że wypłaci odprawy oraz wiele innych świadczeń pracownikom, których dotyczą zwolnienia. Pracownicy w Stanach Zjednoczonych, których to dotyczy, otrzymają wynagrodzenie za pełny okres wypowiedzenia (minimum 60 dni), pakiet odpraw 16-tygodniowej pensji oraz dodatkowe dwa tygodnie wynagrodzenia za każdy przepracowany rok w Google. Zostanie również wypłacona premia za 2022 rok i pozostały czas urlopu, oraz wszyscy pracownicy otrzymają pakiet 6 miesięcy opieki zdrowotnej. Google obiecuje wspierać pracowników dotkniętych zwolnieniami poza Stanami Zjednoczonymi zgodnie z lokalnym prawem.

Dyrektor generalny powiedział: “Bardzo mi przykro z tego powodu. Fakt, że te zmiany wpłyną na życie Googlerów, bardzo mnie obciąża i biorę pełną odpowiedzialność za decyzje, które nas tu doprowadziły” – zaznaczył w e-mailach wysyłanych do pracowników firmy.

Jeśli nasz artykuł Ci się spodobał, proszę podziel się z nim ze swoimi znajomymi, oraz pozostaw komentarz na dole artykułu!

Podziel się swoją opinią
Konrad Grzybowski
Konrad Grzybowski

Od lat pasjonuję się technologią oraz wszelkiego rodzaju gadżetami. Uwielbiam oglądać oraz czytać materiały o nowinkach w świecie tech. Hobbistycznie zajmuje się naprawą telefonów. Z zawodu jestem specjalistą IT.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze