IKEA: Kolekcja VARMBLIXT dostępna od lutego 2023 r.

IKEA wraz z Sabine Marcelis wprowadzają na rynek kolekcję VARMBLIXT eksplorującą “rzeźbiarski” design i światło. Sprzedaż rusza już od początku lutego 2023 r.

Źródło: IKEA

IKEA i projektantka Sabine Marcelis z Rotterdamu wprowadzają na rynek kolekcję VARMBLIXT. Podkreśla ona rzeźbiarskie obiekty oświetleniowe, wyjątkowe naczynia do serwowania, żywe dywany i nie tylko. Sprzedaż 20-produktowej kolekcji, zaprojektowanej do interakcji zarówno z bezpośrednim, jak i pośrednim światłem, rozpocznie się w lutym.

Kolekcja VARMBLIXT będzie zawierała cztery elementy oświetleniowe. Głównym elementem kolekcji są lampy inspirowane twórczością Sabine do zabawy unikalnymi kształtami i przedmiotami. W centrum uwagi znajduje się lampa wiszaca LED VARMBLIXT z zakrzywionymi rurami wykonanymi z matowego białego szkła, oraz lustro ścienne LED VARMBLIXT zaprojektowane z półprzeźroczystym szklanym panelem i listwą świetlną. Oba produkty po wyłączeniu mają wyglądać jak obiekt rzeźbiarski, a po oświetleniu zamienią się w magiczny pokaz inżynierii świetlnej. Lampa będzie uniwersalnym produktem, ponieważ można ją zamontować na ścianie lub ustawić na stole.

“Chciałam zastosować nowatorskie podejście do zbadania idei funkcjonowania oświetlenia w domu i zainspirować ludzi do rozważenia nowych kształtów oraz elementów, które wtapiają się i podkreślają różne rodzaje przestrzeni wewnętrznych w nowy, odważny i artystyczny sposób” – powiedziała Sabine Marcelis.

Kolekcja koncentruje się na ciepłej palecie kolorów. W ofercie znajdą się dwa dywany inspirowane promieniami zachodzącego słońca. Większy dywan, wykonany z ręcznie tkanej wełny, ma ciepłą tonację kolorystyczną, która delikatnie przechodzi od głębokiej pomarańczy do bursztynowej żółci jak zachód słońca.

Kim jest Sabine Marcelis?

Źródło: IKEA

Projektankta Sabine Marcelis mieszka w Rotterdamie. Jest zafascynowana właściwościami materiałów i efektami, jakie mogą one wywołać. Projekty powstają w wyniku eksperymentów z materiałami w studio. Pracując nad produktami, instalacjami i projektowaniem przestrzennym, stara się tworzyć magiczne doświadczenia poprzez wciągające projekty. Jest absolwentką Design Academy Eindhoven, a jej prace były nagradzane podczas światowych festiwali projektowych. W 2020 roku otrzymała tytuł Projektanki tapet roku. W latach 2021 i 2022, Sabine została uznaną za jedną ze 100 najlepszych projektantek według Architectural Digest.

Wywiad z Sabine

Kiedy rusza sprzedaż?

Limitowana kolekcja VARMBLIXT dostępna będzie w sklepach stacjonarnych, na IKEA.pl oraz w aplikacji mobilnej IKEA od lutego 2023 roku, aż do wyczerpania zapasów.

Podziel się swoją opinią
Konrad Grzybowski
Konrad Grzybowski

Od lat pasjonuję się technologią oraz wszelkiego rodzaju gadżetami. Uwielbiam oglądać oraz czytać materiały o nowinkach w świecie tech. Hobbistycznie zajmuje się naprawą telefonów. Z zawodu jestem specjalistą IT.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze