Kreml nakazał urzędnikom zaprzestać używania iPhone’ow

Źródło: Interia
Kreml nakazał urzędnikom zaprzestać używania iPhone’ow

Kreml nakazał urzędnikom zaangażowanym w przygotowania do wyborów prezydenckich w Rosji w 2024 r., zaprzestania używania iPhone’ów firmy Apple. Wynika to z powodu obaw, że urządzenia te są podatne na ataki zachodnich agencji wywiadowczych.

Na zorganizowanym przez Kreml seminarium dla urzędników zaangażowanych w politykę wewnętrzną Siergiej Kirijenko, pierwszy zastępca szefa administracji prezydenta, powiedział urzędnikom, aby zmienili telefony do 1 kwietnia.

„Dla iPhone’a koniec: albo go wyrzuć, albo daj dzieciom” – powiedział jeden z uczestników spotkania. „Wszyscy będą musieli to zrobić w marcu”.

Zapytany o tę kwestię w poniedziałek, rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że nie może potwierdzić doniesień.

„Smartfonów nie należy używać do celów służbowych” – powiedział dziennikarzom Pieskow. „Każdy smartfon ma dość przejrzysty mechanizm, bez względu na to, jaki ma system operacyjny – Android czy iOS”.

Apple nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

Co zamiast iPhone?

Kreml może dostarczyć inne urządzenia z innymi systemami operacyjnymi w celu zastąpienia iPhone’ów. Nakaz zaprzestania używania iPhone’ów został skierowany do osób zaangażowanych w politykę wewnętrzną – za co odpowiada Kiriyenko.

Władimir Putin zawsze powtarzał, że nie ma smartfona, choć Pieskow powiedział, że Putin od czasu do czasu korzysta z Internetu.

Wkrótce po tym, jak Rosja wysłała swoje wojska na Ukrainę w zeszłym roku, amerykańscy i brytyjscy szpiedzy zdobyli fortunę. Zaczęli oni ujawniać plany wojsk rosyjskich z niesamowitą precyzją. Nie jest jasne, w jaki sposób szpiedzy uzyskali takie informacje.

Bardzo Ci dziękuję za dotrwanie do tego momentu! To dla Ciebie właśnie tworzę każdy artykuł na moim blogu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze swoimi znajomymi! Zapraszam do śledzenia wpisów na moim blogu, pozostawienia komentarza oraz polubienia profilu na Facebooku!

Podziel się swoją opinią
Konrad Grzybowski
Konrad Grzybowski

Od lat pasjonuję się technologią oraz wszelkiego rodzaju gadżetami. Uwielbiam oglądać oraz czytać materiały o nowinkach w świecie tech. Hobbistycznie zajmuje się naprawą telefonów. Z zawodu jestem specjalistą IT.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze