Motorola Razr – Smartfon z rozwijanym ekranem

Źródło: Gizchina

Na targach Mobile World Congress 2023, Motorola zaprezentowała telefon ze zwijanym ekranem, który rozszerza się podczas używania. Motorola chwaliła się swoim zwijanym telefonem w zeszłym roku, ale teraz uczestnicy MWC mogli osobiście zobaczyć, jak działa ten telefon.

Prototyp, który jest ewolucją serii Razr, normalnie ma pięć cali wysokości. Wyświetlacz POLED obejmuje przód i zwija się do z górnej do dolnej części telefonu, dodatkowo działa również jako wyświetlacz z tyłu urządzenia. Po dwukrotnym dotknięciu przycisku zasilania, mechanizm zaczyna wysuwać ekran w górę, tworząc większy 6,5-calowy wyświetlacz. Gdy wyświetlacz się powiększa, dodatkowe treści są ładowane na rozwijany obraz (np. tekst). Ponowne dwukrotne stuknięcie w przycisk zasilania spowoduje, że wyświetlacz zacznie się zwijać. Złożenie lub rozłożenie ekranu zajmuje kilka sekund i przebiega w płynny sposób.

Wyświetlacz można skonfigurować w odpowiedni dla nas sposób. Przykładowo jeśli piszesz e-mail i trzymasz telefon pionowo, to ekran może automatycznie zacząć się rozwijać. Podczas oglądania filmu, możesz dostosować wyświetlacz, aby automatycznie rozwijał się po obróceniu telefonu. 

Z działaniem zwijanego smartfona możecie zapoznać się oglądając filmik Kuby Klawitera

Galeria zdjęć smartfona

Podsumowanie

Telefon Motoroli z rozwijalnym ekranem to tylko prototyp. Zdecydowanie są pewne problemy, z którymi Motorola musi się uporać, zanim — lub jeśli — kiedykolwiek pojawi się na rynku. Android Authority opisał telefon jako „ogromne 210 gramów”, a mechanizm zwijania niewątpliwie wyczerpuje baterię. Jeśli Motorola sprosta tym wyzwaniom, to zdecydowanie może wyznaczyć nowy trend wśród smartfonów.

Podziel się swoją opinią
Konrad Grzybowski
Konrad Grzybowski

Od lat pasjonuję się technologią oraz wszelkiego rodzaju gadżetami. Uwielbiam oglądać oraz czytać materiały o nowinkach w świecie tech. Hobbistycznie zajmuje się naprawą telefonów. Z zawodu jestem specjalistą IT.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze