iPhone 15 – informacje, premiera, cena

Informacje o nowościach w iPhone 15 Pro zostały przekazane przez Jeffa Pu, analityka Haitong International Securities. Prawdziwą niespodzianką jest wzmianka o nowym obiektywie.

Z tego co już wiemy, to nowy iPhone 15 Pro oraz Pro Max (lub “Ultra“) będzie posiadał tytanową obudowę, półprzewodnikowe haptyczne przyciski głośności, procesor A17 Bionic wykonany w technologii 3nm, port USB-C(!), aparat peryskopowy oraz zwiększoną podstawową pamięć RAM z 6 GB do 8 GB.

Źródło: Forbes

Według informacji przekazanych przez Jeffa Pu, iPhone 15 oraz iPhone 15 Plus mają otrzymać dokładnie taki sam model matrycy aparatu głównego o wielkości 48-megapikseli, który znajduje się w iPhonie 14 Pro. Jeff twierdzi, że system aparatów będzie zbudowany z trzech matryc, podobnie jak jest to w poprzedniej wersji oznaczonej dopiskiem “Pro“, ale prawdopodobnie zostaną one pozbawione teleobiektywu. Jest to duże zaskoczenie, biorąc pod uwagę dodatkowy koszt w porównaniu z 12-megapikselowymi matrycami, które do tej pory były używane w podstawowych wersjach nowych iPhone.

Pierwszy raz w historii, iPhone ma zostać wyposażony w złącze USB-C, co zostało wymuszone poprzez ustawę wprowadzoną przez Unię Europejską.

Pu powiedział, że standardowe modele iPhone 15 będą posiadały starszy chipset A16 Bionic, o czym wspomniałem początku tego artykułu.

Źródło: AppleInsider

Mark Gurman z Bloomberk twierdzi, że wszystkie standardowe iPhone 15 będą posiadały dynamiczną wyspę z wycięciem na przedni aparat, co będzie wyróżniającym czynnikiem względem poprzednich modeli. “Dynamiczna Wyspa” jak to zostało nazwane przez Apple, zbiera wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników, ze względu na bardzo dobrą płynność działania, co zawdzięczamy bardzo dobremu wyświetlaczowi o wysokiej częstotliwości odświeżania 120 Hz.

Źródło: HTNOVO

Kiedy premiera nowego iPhone 15?

Dokładna data premiery iPhona 15, Pro oraz Pro Max/Ultra nie jest jeszcze znana. Prawdopodobnie musimy poczekać do jesieni 2023 roku.

iPhone 15 ma być najmniejszy (ekran 6,1 cala) oraz najtańszy z nowych urządzeń, następnie 6,7 calowy iPhone 15 Plus, znowu 6,1 calowy iPhone 15 Pro z nowym chipem A17 Bionic, lepszymi aparatami oraz większą liczbą zaawansowanych funkcji. Najdroższym w zestawieniu będzie największy i najbardziej zaawansowany technologicznie iPhone 15 Ultra.

Ile będą kosztowały nowe iPhone 15?

Pomimo iż znamy sporo szczegółów na temat nowych funkcji iPhone 15, to niestety nie mamy jeszcze żadnych informacji o cenach. Szczerze mówiąc przy obecnej sytuacji inflacyjnej, możemy się spodziewać, że będzie drożej niż wcześniej.

Podziel się swoją opinią
Konrad Grzybowski
Konrad Grzybowski

Od lat pasjonuję się technologią oraz wszelkiego rodzaju gadżetami. Uwielbiam oglądać oraz czytać materiały o nowinkach w świecie tech. Hobbistycznie zajmuje się naprawą telefonów. Z zawodu jestem specjalistą IT.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze