Spotify: Masowe zwolnienia pracowników!

Portal do strumieniowego przesyłania muzyki, Spotify, ma w planach zwolnienie 6% z 9 800 pracowników. Firma powołuje się na potrzebę poprawy wydajności.

Źródło: Spotify

Zmiany organizacyjne w styczniu 2023 r.

Dyrektor generalny Spotify, Daniel Ek, wysłał wiadomość e-mail do wszystkich pracowników. W komunikacie informuje, że firma musi zredukować zatrudnienie, żeby uzyskać większą wydajność oraz generować większe przychody.

Pracownicy, których dotyczą zwolnienia, dostaną wiadomość w ciągu najbliższych kilku dni. Otrzymają pięciomiesięczną odprawę, w czasie której firma będzie pokrywała koszty prywatnej opieki zdrowotnej.

“Podobnie jak wielu innych liderów, miałem nadzieję, że utrzymam silny wiatr w żagle po pandemii i wierzyłem, że globalna działalność i mniejsze ryzyko wpływu spowolnienia reklamy będą nas izolować od globalnego kryzysu” –napisał Ek w komunikacie. “Patrząc wstecz, byłem zbyt ambitny w inwestowaniu przed wzrostem naszych przychodów”.

Daniel bierze na siebie pełną odpowiedzialność za posunięcia, które doprowadziły do masowych zwolnień w jego firmie. W swoich kwartalnych dochodach firma odnotowała łączne przychody w wysokości 3 miliardów € (+21% względem poprzedniego roku), z czego 2.7 miliarda € pochodziło z subskrypcji premium i przychodów z reklam.

Microsoft jako pierwszy poinformował o zwolnieniach w swojej firmie a zaraz po nim Google rozpoczął proces zwolnień (ARTYKUŁ). Jest to oznaka spowolnienia gospodarczego. W niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się kolejnych informacji o zwolnieniach w dużych korporacjach.

Bardzo Ci dziękuję za dotrwanie do tego momentu! To dla Ciebie właśnie tworzę każdy artykuł na moim blogu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze swoimi znajomymi! Zapraszam do śledzenia wpisów na moim blogu, pozostawienia komentarza oraz polubienia profilu na Facebooku!

Podziel się swoją opinią
Konrad Grzybowski
Konrad Grzybowski

Od lat pasjonuję się technologią oraz wszelkiego rodzaju gadżetami. Uwielbiam oglądać oraz czytać materiały o nowinkach w świecie tech. Hobbistycznie zajmuje się naprawą telefonów. Z zawodu jestem specjalistą IT.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze