The Elder Scrolls VI: Wszystko co wiadomo do tej pory

Źródło: Android.com.pl

The Elder Scrolls 6 oficjalnie w fazie przedprodukcyjnej

The Elder Scrolls 6 to niewątpliwie jedna z najbardziej wyczekiwanych gier wszechczasów, biorąc pod uwagę, że jest następcą Skyrima. Jak dotąd Bethesda nie ujawniła zbyt wiele o grze, mimo że ogłosiła ją w 2018 roku wraz z krótkim zwiastunem.

Wiemy tylko, że The Elder Scrolls 6 jest w fazie rozwoju i pojawi się na Xbox Series X i Xbox Series S. Co dziwne, The Elder Scrolls 6 zostało przedstawione w 2018 roku, podczas prezentacji na targach E3. Pokazano krótki zwiastun, który daje nam wskazówkę, gdzie zostanie osadzona gra. Od tego czasu Bethesda praktycznie milczy.

Kiedy premiera The Elder Scrolls VI?

  • Co to jest? Długo oczekiwana kontynuacja The Elder Scrolls V: Skyrim
  • Kiedy mogę w to zagrać? TBC, ale prawdopodobnie najwcześniej w 2025 r
  • Na czym mogę w to grać? TBC, ale prawdopodobnie PC i Xbox Series X/S 
Źródło: Gamingbible

W najbliższym czasie nie czekaj na premierę The Elder Scrolls 6 – w tym roku na pewno nie będziesz eksplorować jej lochów. Pomimo ogłoszenia na konferencji Bethesdy E3 2018, ujawniono niewiele więcej niż logo. Ponad cztery lata później znamy tylko kilka szczegółów na temat nowej odsłony gry Elder Scrolls. Todd Howard powiedział, że gra pojawi się po Starfield , kolejnym dużym projekcie firmy. Dyrektor Xbox, Phil Spencer, powiedział, że Elder Scrolls VI zostanie wydana dopiero po Fable 4. Biorąc pod uwagę, że Starfield ma zostać wydany w pierwszej połowie 2023 roku, a Fable nie ma jeszcze daty premiery, oczekiwanie na Elder Scrolls 6 będzie długie.

Dostępność na platformach The Elder Scrolls 6 nie zostały jeszcze potwierdzone, ale biorąc pod uwagę przejęcie przez Microsoft firmy macierzystej Bethesdy, wersje na PC i Xbox Series S |X są prawie pewne. Wydanie na PS5 jest jednak znacznie mniej pewne, ponieważ Microsoft może zdecydować, aby nowa gra Elder Scrolls była ekskluzywna dla Xbox. Podobnie, wydania na Xbox One i PS4 wydają się niezwykle mało prawdopodobne, ponieważ Starfield pokazuje, że Bethesda odchodzi od sprzętu poprzedniej generacji.

Wiem jednak, że The Elder Scrolls 6 będzie dostępne w Xbox Game Pass od pierwszego dnia.

ZWIASTUN THE ELDER SCROLLS 6

Jedyny materiał filmowy z The Elder Scrolls 6, to bardzo krótki klip z logo gry. Oto zwiastun zapowiadający:

The Elder Scrolls 6: Gdzie zostanie osadzona fabuła?

Źródło: Tomsguide

Jestem gotowy założyć się, że podobnie jak wszystkie inne gry z serii, The Elder Scrolls 6 będzie miało miejsce na kontynencie Tamriel. Poprzednie gry przenosiły nas do High Rock, Hammerfell, Morrowind, Cyrodil i Skyrim. Valenwood, Elsweyr i Black Marsh to największe miejsca, które pozostały do ​​odkrycia. Nawet jeśli te obszary są najlepszymi miejscami do eksploracji, to Bethesda może powrócić do obszarów z poprzednich gier. 

Krążą pogłoski, że akcja The Elder Scrolls 6 może zostać osadzona w Puszczy Valen, ojczyźnie Bosmerów. Jest to obszar Tamriel, który jest oparty na wewnętrznej notatce Bethesdy z 2014 roku. W tej notatce pracownicy Bethesdy zostali podobno ostrzeżeni przed używaniem terminów Fallout 4: Nuka-World, Elder Scrolls VI czy Project Greenheart.

Trudno stwierdzić jak będzie wyglądał świat w grze, na podstawie krótkiego trailera z targów E3. Jednak od czasu jego pokazania coraz bardziej jestem utwierdzony w fakcie, że akcja The Elder Scrolls 6 zostanie osadzona albo w Hammerfell, albo w High Rock.

Uwiarygodnieniem plotek o Hammerfell jest post z oficjalnego konta Elder Scrolls na Twitterze z końca 2020 roku. Mówi on „przepisz przeszłość i zmapuj przyszłość” i pokazuje obraz przedstawiający niezmapowany region Hammerfell. Istnieje jednak szansa, że ​​zwiastun ten w ogóle nie odnosi się do Elder Scrolls 6.

Fallout 5 pojawi się po The Elder Scrolls 6

Źródło: IGN

„Elder Scrolls 6 jest w fazie przedprodukcyjnej, potem będziemy robić Fallouta 5. Przez jakiś czas nasza lista produkcyjna jest pełna” – powiedział Howard. „Mamy też kilka innych projektów, którym od czasu do czasu przyglądamy się”.

Bardzo Ci dziękuję za dotrwanie do tego momentu! To dla Ciebie właśnie tworzę każdy artykuł na moim blogu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze swoimi znajomymi! Zapraszam do śledzenia wpisów na moim blogu, pozostawienia komentarza oraz polubienia profilu na Facebooku!

Podziel się swoją opinią
Konrad Grzybowski
Konrad Grzybowski

Od lat pasjonuję się technologią oraz wszelkiego rodzaju gadżetami. Uwielbiam oglądać oraz czytać materiały o nowinkach w świecie tech. Hobbistycznie zajmuje się naprawą telefonów. Z zawodu jestem specjalistą IT.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze