TikTok ogranicza dostęp do aplikacji

Źródło: TikTok
TikTok ogłasza 60-minutowy dzienny limit czasu przed ekranem dla użytkowników poniżej 18 roku życia!

W środę platforma mediów społecznościowych ogłosiła „zmiany, które pomogą nastolatkom zarządzać czasem na TikTok”. Firma podała, że ​​każde konto należące do użytkowników TikTok poniżej 18 roku życia zostanie wkrótce automatycznie ustawione na 60-minutowy dzienny limit użytkowania. Domyślny limit czasu dla kwalifikujących się kont pojawi się w ciągu kilku tygodni.

Nadal będzie istniała opcja dla nastoletnich TikTokerów, aby kontynuować korzystanie z aplikacji po upływie 60-minutowego limitu. Będą musieli wprowadzić kod dostępu, „wymagając od nich podjęcia aktywnej decyzji o przedłużeniu tego czasu”, powiedział Cormac Keenan, szef ds. zaufania i bezpieczeństwa w TikTok.

Obawy o bezpieczeństwo aplikacji

Oprócz rosnących obaw związanych z czasem, jaki nastolatki spędzają w mediach społecznościowych, komunikat TikTok pojawia się, gdy popularna chińska aplikacja staje w obliczu zwiększonej kontroli w Waszyngtonie w związku z obawami dotyczącymi bezpieczeństwa.

W poniedziałek Biały Dom ogłosił, że agencje federalne mają 30 dni na usunięcie TikToka ze wszystkich urządzeń wydanych przez rząd, a Republikanie naciskają na ogólnokrajowy zakaz. Rzeczniczka TikTok, Brooke Oberwetter, nazwała takie zakazy „niewiele więcej niż teatr polityczny”

Oprócz rodzin i nastolatków, TikTok zakomunikował, że kontrola czasu na ekranie będzie dostępna dla wszystkich.

„Wkrótce każdy będzie mógł ustawić własne limity czasu korzystania z ekranu na każdy dzień tygodnia i ustawić harmonogram wyciszania powiadomień” – napisał Keenan. „Ponadto wprowadzamy przypomnienie o śnie. Użytkownicy mogą ustawić czas snu i odpowiednie powiadomienie przypomni im, że czas się wylogować”.

Bardzo Ci dziękuję za dotrwanie do tego momentu! To dla Ciebie właśnie tworzę każdy artykuł na moim blogu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze swoimi znajomymi! Zapraszam do śledzenia wpisów na moim blogu, pozostawienia komentarza oraz polubienia profilu na Facebooku!

Podziel się swoją opinią
Konrad Grzybowski
Konrad Grzybowski

Od lat pasjonuję się technologią oraz wszelkiego rodzaju gadżetami. Uwielbiam oglądać oraz czytać materiały o nowinkach w świecie tech. Hobbistycznie zajmuje się naprawą telefonów. Z zawodu jestem specjalistą IT.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze