WhatsApp: Nadciąga oczekiwana aktualizacja!

Źródło: WhatsApp

W skrócie:

  • WhatsApp wprowadza nową aktualizację wersji z nowymi funkcjami.
  • Użytkownicy systemów iOS i Android będą mogli zobaczyć dedykowaną ikonę do wyszukiwania wiadomości według daty.
  • Udostępnianie multimediów z innych aplikacji będzie łatwiejsze dzięki funkcji przeciągnij i upuść.

Firma WhatsApp wprowadza nową, długo oczekiwaną aktualizację dla użytkowników Androida oraz iOS. W najnowszej aktualizacji oznaczonej numerem 23.1.75 platforma należąca do meta wprowadza nowe funkcja, które ulepsza interfejs użytkownika. Przesyłanie wiadomości będzie znacznie łatwiejsze. Funkcje, które będą dostępne w nowej aktualizacji, obejmują funkcję wysyłania wiadomości, wyszukiwania według daty oraz przeciągania i upuszczania w celu udostępniania obrazów.

W najnowszej aktualizacji szczególnie wyróżniane są dwie funkcje – wyszukiwanie według daty oraz przeciąganie i upuszczanie, żeby udostępnić obrazy, filmy oraz dokumenty z innych aplikacji. Zgodnie z opisem aktualizacji udostępnionym przez WhatsApp, użytkownicy będą mogli teraz wyszukać określoną wiadomość, przeskakując do określonej daty za pomocą kliknięcia w ikonę kalendarza w opcji “Szukaj”.

Krótki poradnik, jak korzystać z nowych funkcji:

  • Otwórz aplikację WhatsApp
  • Wybierz okno czatu, w którym chcesz wyszukać wiadomości z określonej daty
  • Rozwiń menu poprzez naciśnięcie trzech kropek, w górnym prawym rogu
  • Naciśnij opcję “Szukaj”
  • Kliknij w ikonę kalendarza
  • Wybierz datę, którą chcesz znaleźć
  • Naciśnij przycisk “Przejdź do daty”, a aplikacja przeniesie Cię do określonych wiadomości z wybranej daty

Dodatkowo WhatsApp umożliwi przeciąganie dowolnych multimediów z innych aplikacji, oraz upuszczanie ich bezpośrednio w oknie czatu. Obie funkcje będą dostępne w nadchodzącej aktualizacji, która została już wydana w kilku krajach na całym świecie.

W międzyczasie WhatsApp planuje umożliwić użytkownikom udostępnianie zdjęć w oryginalnej jakości. Aktualnie aplikacja obniża jakość multimediów, żeby przyspieszyć przesyłanie danych. Opcja ta ma się pojawić w niedalekiej przyszłości.

Jeśli dotrwałeś do tego momentu, to bardzo Ci dziękuję! To dla Ciebie właśnie tworzę każdy artykuł na moim blogu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze swoimi znajomymi! Zapraszam również do śledzenia na bieżąco wpisów na moim blogu, pozostawienia komentarza oraz śledzenia profilu na Facebooku!

Podziel się swoją opinią
Konrad Grzybowski
Konrad Grzybowski

Od lat pasjonuję się technologią oraz wszelkiego rodzaju gadżetami. Uwielbiam oglądać oraz czytać materiały o nowinkach w świecie tech. Hobbistycznie zajmuje się naprawą telefonów. Z zawodu jestem specjalistą IT.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze